Csoóri Sándor 90 - emlékest
SZÓ • SZÍN • JÁTÉK
Csoóri Sándor versei szülőföldről, szerelemről és közéleti felelősség vállalásról.
SZÓ • SZÍN • JÁTÉK
Csoóri Sándor versei szülőföldről, szerelemről és közéleti felelősség vállalásról.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. február 3. hétfő, 19:30
… én láttam a világot.
Csoóri Sándor 90 Emlékest
SZÓ • SZÍN • JÁTÉK
Csoóri Sándor versei szülőföldről, szerelemről és közéleti felelősség vállalásról.
Monográfusa, Görömbei András így foglalta össze Csoóri Sándor jelentőségét: „Több mint fél évszázad óta ad folyamatosan megkerülhetetlen kihívásokat a magyar szellemi életnek". Csoóri költőként, esszéistaként, szociográfusként, forgatókönyvíróként, szerkesztőként és közéleti szereplőként egyaránt a „praxis" és a „poézis" teljességére törekedett. Alkotásainak szellemi mozgásformái mind-mind egy átfogó művészi világnézet részeként állnak helyt, egymás értelmezését erősítik, ugyanabba az irányba hatnak."
Előadók:
Bálint Márta Kossuth-díjas színművész
Rátóti Zoltán Jászai Mari-díjas, Kiváló- és Érdemes művész
Alkotótársak:
Komáromi Márton - hegedű
Rendező-szerkesztő: Rátóti Zoltán
ÉLETRAJZ
Csoóri Sándor 1930-ban született Zámolyon. 1950-ben érettségizett a Pápai Református Kollégiumban, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Orosz Intézetében tanult. 1953–54-ben az Irodalmi Újság, ezt követően, 1956-ig az Új Hang munkatársa volt. Dolgozott a Műszaki Egyetem újságjánál, és 1968-tól húsz éven át a MAFILM dramaturgja volt.
Első versei 1953-ban, első kötete, a Felröppen a madár 1954-ben jelent meg, ezt követően kapta meg először a József Attila-díjat. Munkásságát, szerepvállalását 1981-ben Herder-díjjal, 1984-ben Bibó István-díjjal, 1985-ben és 1995-ben és 2004-ben Az Év Könyve-díjjal, 1990-ben Kossuth-díjjal ismerték el. Számos más hazai és nemzetközi elismerés mellett 2000-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetést is. 2012-ben a Kossuth-nagydíjat, 2013-ban a Magyar Művészeti Akadémia Nagydíját, 2014-ben a Nemzet Művésze címet kapta meg.
Zenés, versszínházi előadás Vörösmarty Mihály műveiből.
Vedd ölbe, ringasd, énekelj! – ezzel a gondolattal hívjuk a kisgyermekes családokat három év alatti gyerekekkel a Ringató-foglalkozásokra, ahol cél…
Az Erdődy Kamarazenekar 30. éves jubileumi hangversenye „Zenék Párizsnak” Idén ünnepli megalakulásának 30. évfordulóját az Erdődy Kamarazenekar. A Szefcsik Zsolt…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!